Red Dot Award Make The Flow

Oskar designu
jest nasz!

28 października we wnętrzu Konzerthaus na Gendarmenplatz w Berlinie, odbyła się gala finałowa Red Dot Award, podczas której odebraliśmy nagrodę w kategorii projektowania komunikacji.

Red Dot Awards to prestiżowe wydarzenie w świecie designu, które daje możliwość pokazania kreatywności firm na całym świecie. Każdy projektant marzy o otrzymaniu czerwonej kropki w dziedzinie projektowania produktu, projektów koncepcyjnych, innowacji lub projektowania komunikacji, reklamy, mediów interaktywnych i dźwięku. Te 3 kategorie wymagają specjalistycznej wiedzy i doświadczenia od stron, które podjęły próbę zawalczenia o tą wyniosłą nagrodę. Działania dotyczące konceptu muszą być równie gruntownie zaplanowane, jak i pokazywać coś więcej niż sam produkt, a rozwiązywać problemy branży.

Certyfikat Red Dot

W tegorocznym konkursie zwyciężyło 3647 firm z całego świata i tylko 8 z Polski. Jedną z nich jest nasza agencja Make The Flow, która dzięki przemyślanemu produktowi, jakim był projekt opakowania, które swoim wyglądem, materiałem i wykonaniem, miało mówić o szacunku dla planety, transformacji klimatycznej czy trendzie deglobalizacji. Potrzeby i wizje naszego klienta dały początek temu konceptowi, który chcieliśmy urzeczywistnić. Jury Red Dot Award doceniło wyszukaną komunikację, która miała przeciwstawić się szkodliwym działaniom na rzecz środowiska. Projekt ma pokazywać ekologiczne podejście, a zarazem być trwały i użyteczny. Udało nam się to osiągnąć i stworzyliśmy opakowanie, które zostawia minimalny ślad węglowy.

Wynikiem tych działań było znalezienie się w tym nielicznym, zaszczytnym gronie nielicznych zwycięzców. Sukces był możliwy, dzięki zgranemu zespołowi, który składał się z grafików, marketerów, programistów, specjalistów od business development, public relations, którzy połączyli perswazyjne komunikaty z twardymi danymi. Ta skumulowana wiedza z różnych dziedzin pozwoliła na stworzenie tak dopracowanego produktu.

Nasze wysiłki zostały docenione międzynarodowo, krajowo i lokalnie. Nasze osiągnięcie zostało przedstawione w magazynach takich, jak Forbes, Newsweek czy szczeciński Prestiż.

Wszystkie te wyróżnienia dały nam jeszcze większą motywację do działania i poszerzania swoich horyzontów, które przekładamy na działania z klientami. Naszą specjalnością jest wprowadzenie produktów i usług na rynek, odświeżanie wizerunku oraz budowanie zasięgów, który przekładają się na wyznaczone cele biznesowe. Cała załoga robi to z pasji, dlatego nigdy nie pozwoliliśmy, aby niedopracowana usługa czy produkt wyszedł z naszych rąk, gdyż jak wskazuje zdobyta nagroda czy artykuły w prasie - dla nas liczy się efekt, a nie puste słowa.

Jak mówi właścicielka agencji Aleksandra Litarowicz, w tygodniku Newsweek (wydanie 44/2022): "Nie ukrywam, że to wyróżnienie było dla nas ogromnym zastrzykiem energii, znakomicie zmotywowało zespół i pokazało nam, że wykonujemy pracę na światowym poziomie. Jest to impuls do dalszej pracy, jesteśmy gotowi do współpracy z nowymi klientami. (…) Kochamy design, wysmakowane produkty i niestandardową komunikację – ale nie dla fajerwerków, tylko do tego, aby skutecznie wpływać na sprzedaż naszych klientów".

Skontaktuj się z nami!

Przeczytaj artykuły o nas!

Forbes Newsweek Prestiż