Rosso Fuoco

Wprowadzenie na rynek

Rosso Fuoco

Stworzenie silnej, rozpoznawalnej i spójnej identyfikacji wizualnej, która odzwierciedli esencję toskańskiej kuchni i specjalność restauracji - steki. Identyfikacja miała za zadanie przyciągnąć klientów ceniących sobie autentyczność, jakość oraz tradycję.

Zdecydowaliśmy się na stworzenie identyfikacji, która łączy w sobie elementy antyczne z nowoczesnymi.

realizacja Rosso Fuoco
realizacja Rosso Fuoco

Materiały identyfikacji wizualnej

Ogniu krocz ze mną

„Rosso Fuoco”, co w języku włoskim oznacza „Czerwony Ogień”. Logo składa się z dużych, pogrubionych, czerwonych liter, które wyraźnie wyróżniają się na ciemnym tle. Styl pisma jest nowoczesny, z ostrymi krawędziami, co sugeruje nowoczesne podejście restauracji do tradycyjnej kuchni. Stylizowane rogi byka w kolorze odpowiadającym nazwie, symbolizują siłę i pasję, a także nawiązują do steków toskańskich, które są specjalnością restauracji.

realizacja Rosso Fuoco
realizacja Rosso Fuoco

Materiały identyfikacji wizualnej

Rzymskie dziedzictwo

Seria grafik celebruje antyczne dziedzictwo Starożytnego Rzymu jedna z nich przedstawia Ceres, rzymską boginię zboża, rolnictwa i płodności, która jest centralną postacią w kulturze, związanej z jedzeniem i celebracją życia. Ceres, od której wywodzi się słowo „cereal”, czyli zboże, była szanowana i czczona za to, że nauczyła ludzi uprawy ziemi, co było fundamentalne dla rozwoju rzymskiej cywilizacji i kultury. Jej dar, zboże, stał się podstawą żywienia i środkiem do tworzenia wspólnoty – poprzez wspólne posiłki, które były centrum społecznego życia.

realizacja Rosso Fuoco
realizacja Rosso Fuoco

Social Media

Zmysłowe zaproszenia

Kampania "Zmysłowe Zaproszenia" to mistrzostwo kulinarnego uwodzenia realizowane przez toskańską restaurację Rosso Fuoco. To wizualna uczta, która ma pobudzić apetyt i wywołać zjawisko "mouthwatering", czyli ślinotok – nieodpartą fizjologiczną reakcję, zapowiadającą kulinarne doznania. Każde zdjęcie nasycone intensywnością barw i tekstur, to obietnica smaku tak autentycznego, jak toskańskie krajobrazy. W tle – prostota hasła "Przyjemność z jedzenia" / "Il piacere di mangiare", które działa jak zaklęcie, przenosząc widza prosto do serca kuchni włoskiej, gdzie pasja i tradycja spotykają się na talerzu. Kampania ta jest wezwaniem dla zmysłów, zaproszeniem do stołu, gdzie każdy kęs staje się narracją smaku, a sama restauracja – destynacją dla poszukiwaczy hedonistycznych doświadczeń.

realizacja Rosso Fuoco